Seria włamań w Dębieńsku – Policja apeluje o czujność

Policja apeluje o szczególną uwagę i czujność mieszkańców dzielnicy Dębieńska.

W ostatnim czasie na terenie dzielnicy doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych. Podobne zdarzenia miały miejsce również na terenie Świerklan. Do wszystkich kradzieży doszło w godzinach popołudniowych i wieczornych. Złodziejom z oczywistych względów sprzyjały także warunki pogodowe. Włamywacze działali wg podobnego schematu – wybijając szybę wchodzili do domostw i dokonywali rabunku.

Jeśli Twoją uwagę zwróciły osoby  zachowujące się podejrzanie, nienaturalnie,  nie lekceważ zagrożenia i powiadom najbliższą komendę Policji (Dyżurny Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach (32) 439 17 10) , zadzwoń na nr alarmowy 997 lub skontaktuj się z dzielnicowym opiekującym się dębieńskim rejonem  asp.sztab. Andrzejem  Jarosławskim (tel.723650265)

email: dzielnicowy.czerwionkaleszczyny37@rybnik.ka.policja.gov.pl .

Wyjeżdżając, szczególnie w godzinach wieczornych, powiadom sąsiadów, rodzinę lub znajomych aby zwrócili uwagę czy w pobliżu Twojego domu nie krążą podejrzane osoby.  Każda informacja przekazana Policji zostanie sprawdzona i może prowadzić do ujęcia sprawców kradzieży.

 

REKLAMA