Bezpieczeństwo dla najmłodszych – Dębieńsko ul.Kołłątaja

Zagrożenia, z którymi borykają się najmłodsi nie zawsze pochodzą tylko z wirtualnej rzeczywistości. Bezpieczeństwo poruszających się dzieci z i do szkoły maja także na uwadze włodarze miasta i gminy Czerwionka-Leszczyny.

Po przeprowadzonej niedawno reformie szkolnictwa, ze względu na rejonizację część dzieci, które uczęszczały do szkoły podstawowej nr 8 w Dębieńsku Wielkim przeszło do szkoły podstawowej nr 7 przy ulicy Kołłątaja w Dębieńsku Starym. To spowodowało konieczność przedsięwzięcia określonych kroków zmierzających ku zabezpieczeniu uczniów podążających do placówki szkolnej. Już przy przebudowie drogi Jesionka/Odrodzenia ustawiono znak ograniczający wjazd do 3,5 tony co spowodowało, iż cały  ciężki transport podążający w kierunku autostrady A1  będzie omijał drogę do szkoły przy ul. Kołłątaja.

Teraz nadszedł kolejny etap.
Przy ul. Odrodzenia ustawiono światła ostrzegające kierowców i informujące o konieczności ograniczenia prędkości  a co za tym idzie szczególnej uwagi zmierzającej do ograniczenia ewentualnego wypadku z pieszym.

Fotogaleria

debiensko sygnalizacja 2017 (7) (Copy)
« 2 z 6 »

strona główna