Dla czystego powietrza

W dniu 28 czerwca 2017 roku w Czerwieńskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się spotkanie mieszkańców w sprawie problemu zanieczyszczonego powietrza w dzielnicy Dębieńsko, w Czuchowie oraz Czerwionce. W spotkaniu brali udział przedstawiciele stowarzyszenia proekologicznego „Zielone Miasto”. Zaproszenie przyjęła także organizacja zajmująca się pro publico bono ochroną środowiska z Warszawy organizacja ClientEarth. Przedstawiciele poparli inicjatywę mieszkańców mającą na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji wydostających się z obszaru koksowni Dębieńsko.

Sala Centrum Organizacji Pozarządowych pękała w szwach. Zainteresowanie problemem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wynika z tego wniosek, iż dbanie o czyste powietrze jest dla okolicznych mieszkańców istotną kwestią.

Na spotkanie zaproszono także  nestorkę dla której problem koksowni jest bolączka od wielu lat p. Nowak z dzielnicy Czuchów. Jej fachowe podejście (jako chemika z wykształcenia) do sprawy zanieczyszczeń w gminie jest nieocenione.

Zdjęcie poniżej wykonane 28.06.2017 godz. 18.30 ukazuje jakim problemem jest emisja zanieczyszczeń z obszaru koksowni Dębieńsko.

 

strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.